Strona główna » Czym się wyróżniam
Kontakt
  • KORISA Michał Sikora
    ul. Długa 2
    59-930 Pieńsk
    NIP: 6152022677

  • E-mail:pracownia@korisa.pl
  • Telefon607 074 319
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00

Czym się wyróżniam

Będzie mi bardzo miło, jeśli poświęcisz kilka minut i przeczytasz co mam Ci do zaoferowania.

Za pewne przejrzałeś już kilka produktów i zastanawiasz się, skąd taka różnica w cenie w porównaniu do ofert innych sklepów.

Przy zakupach przez internet polegasz głównie na zdjęciu i ewentualnych opiniach. 
Znaczna większość sklepów i pseudo rękodzielników korzysta ze zdjęć dystrybutorów lub umiejętnie poprawia je, aby przedstawiały idealny produkt co w rzeczywistości zazwyczaj mija się z prawdą.

Gwarantuję Ci, że zdjęcia moich produktów wykonuje sam, mimo że nie jestem fotografem, więc na pewno nie są idealne, ale zależy mi na tym, abyś dostał to, co widzisz na zdjęciu (mimo jego niewielkich różnic z powodu ręcznego wykonania). 

Przejdźmy do głównych elementów wpływających na cenę:

1) wykorzystuję naturalną skórę licową z polskich oraz włoskich garbarni. Kluczowe słowo, na które trzeba zwrócić uwagę to LICOWA. Lico to najbardziej wartościowa i najbardziej wytrzymała część skóry, więc płacisz za możliwie najlepszy materiał. 
Inne sklepy prawdopodobnie umyślnie wprowadzają klienta w błąd, pisząc "skóra naturalna" co zazwyczaj w rzeczywistości okazuje się dwoiną, która jest odpadem po ścięciu lica na docelową skórę. Dwoina taka wykończona jest sztucznym licem.

2) Elementy metalowe, na które zwracam dużą uwagę. Używam głównie tych z Polski i Włoch. Na życzenie klienta jest opcja wykorzystania stali nierdzewnej, zazwyczaj w przypadku alergii. Galanteria metalowa dostępna jest w różnej kolorystyce.
Poniżej przykładowe porównanie nitów. Chyba nie muszę wskazywać, których używam. :)3) 90% wyrobów szyję ręcznie tradycyjną metodą na dwie igły. Zapewnia to większą wytrzymałość i żywotność szwu, w porównaniu do szycia maszynowego. Jednocześnie nie dyskwalifikuje szycia na maszynie, ponieważ staram się używać najlepszych, sprawdzonych nici, lecz na pewno jest różnica w cenie z powodu czasu, jaki wymagają te dwa różne przeszycia. 

 

 
Pierwszy ścieg to ścieg maszynowy, po uszkodzeniu jednej z nitek cały szew się rozchodzi, dlatego używam możliwie najbardziej wytrzymałych nici aby zapewnić długą żywotność przeszycia. 
Drugi ścieg jest po szyciu ręcznym, każda z nici przechodzi przez ten sam otwór tworząc jakby osobny szew co w przypadku uszkodzenia jednej z nici powoduje, że całość jest cały czas mocno zszyta i nie powoduje prucia. 

4) Detale i estetyka wykonania. Mimo że skóra to naturalny materiał i posiada swoje znamiona oraz blizny, to zawsze wybieram wyselekcjonowane elementy skóry do wybranego projektu. W znacznej większości wyrobów krawędzie skóry są fazowane, polerowane. Zdarzają się wyroby z niewykończonymi krawędziami (jest to zawsze zawarte w opisie), lecz jest to wymuszone rodzajem skóry lub moją wizją projektu - dla fanów surowego stylu.

5) Unikatowość, dzięki której otrzymujesz wyrób jedyny w swoim rodzaju. Mimo wykonywania wiele razy tych samych wyrobów nie ma dwóch identycznych sztuk. Nasz sklep oferuje także wyroby gotowe, ale i one występują na stanie po jednej sztuce. Wykonanie kilku/kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu sztuk tego samego wyrobu to bardzo duży koszt i żaden szanujący się rękodzielnik, używający najlepszych materiałów, nie robi takich ilości na zapas. Więc jeśli widzisz kogoś, kto oferuje kilkanaście jednakowych produktów i pisze o ręcznym wykonaniu to powinno wzbudzić Twoją czujność. 

Jeśli nie znudził Cię jeszcze mój wywód, to dorzucę Ci jeszcze jeden praktyczny przykład, z którym zgłaszają się do mnie klienci. Być może masz już na koncie złamaną szpicrutę/palcat. Jeśli zbyt mocno jej nie eksploatowałeś to zazwyczaj uszkodzenie wynika z błędu konstrukcyjnego. Pęknięcie następuje prawie zawsze w górnej części rękojeści. Wynika to z tego, że elastyczny pręt wsadzony jest w twardą i sztywną rękojeść. 

Swoje szpicruty wykonuję tak, aby ich rękojeść zachowała charakter i wygląd rękojeści, ale jednocześnie była elastyczna i nie miała przesztywnień. Dzięki temu elastyczny pręt pracuje na całej długości co minimalizuje możliwość uszkodzenia.
Przykładów można by było pisać wiele. W cenie jest także moje doświadczenie i wiedza. 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych !
1. Na tej witrynie znajdują się zdjęcia artykułów erotycznych.

2. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią lub jeżeli nie chcesz oglądać materiałów o treści erotycznej - opuść tę stronę !

3. Jeśli spełniasz warunki zapraszam do zapoznania się z ofertą moich wyrobów.
Wejdź do sklepuZrezygnuj